Где находится Коблево

Коблеве — це не просто курорт. Це селище з цікавою історією, який знають і за межами України. Сьогодні ж, Коблево розвинувся і став улюбленим місцем для туристів. У селищі розмістилися десятки готелів і баз відпочинку, пляжні комплекси, ресторани, дельфінарій і два аквапарки.

Где находится Коблево фото

Якщо у вас виникає питання про те, як дістатися з основних обласних центрів — радимо прочитати статтю «Як проїхати в Коблево». У ній описані основні види транспорту і приблизна вартість квитків.

Адреса: Україна, Миколаївська область, Коблево.

 

Історія селища Коблеве

Під час Російсько-турецької війни, на місці селища був перевалювальний пункт для поранених. Турецька кампанія успішно завершилася в 1792 році завдяки Фомі Кобле. На честь нього і назвали сучасне селище. За це імператриця Катерина II подарувала йому землі на березі лиману площею в 12 десятин.

 

Древняя карта Коблево Украина

Мал. Карта місцевості XVIII століття.

Кобле привіз з Італії плід, який нарекли «земляним яблуком». Ці плоди були звичайними для нас помідорами, але у 18 столітті вони були дивиною. Коблеве і зараз відомий продуктовими ринками і смачними овочами.

Багато років він був військовим комендантом. Співпрацював з градоначальниками міста і користувався великою довірою з боку Рішельє та Ланжерона. В Одесі на честь нього назвали вулицю в центрі міста — Коблевська.

 

Розвиток курорту Коблеве

Коблеве, як курорт, почав формуватися з 1960 року. Це сталася внаслідок появи молдавських підприємств з одного боку, і миколаївських з іншого. Пустельний берег, з часом став більш облагородженим: узбережжя почали забудовувати, послуги та розваги розросталися, прекрасно розвинулася торгівля. Великі підприємства України і Молдавії організували тут бази відпочинку для працівників. Багато з них працюють і нині.

Современный вид курорта Коблево

Мал. Сучасний вигляд Коблеве

 

Курорт Коблеве став «ласим шматочком» для підприємців, і, незабаром, на березі почали з’являтися перші готелі і ресторанчики. Потім їм на зміну прийшли великі готелі, які надавали все більший спектр послуг для досвідчених туристів. На пляжах з’явилися гірки, катери і водні атракціони. Молодь приїжджала сюди на відпочинок, і для любителів вечірок відкрили сучасні нічні клуби. Для сімейного відпочинку і компаній побудували аквапарки. Спочатку «Коблеве», потім аквапарк «Орбіта».

Так, з часом, з’являвся курорт, який ми знаємо. Зараз відпочинок в Коблеве за якістю, розваг і готельного сервісу цілком може скласти конкуренцію Затоці.

 

Місцевість в Коблеве

Коблеве знаходиться на півдні країни, в оточенні прекрасних природних ресурсів. З моменту заснування, курорт привертав увагу вигідним розташуванням на березі Чорного моря. Він доступний для туристів з України і найближчих країн. Розташований курорт на кордоні Одеської та Миколаївської областей.

 

вид на курорт Коблево, фото

Мал. Будівлі й водойми курорту

 

Узбережжя Коблеве простягнулося на 7 кілометрів. Пляжі з теплим золотим піском і вкрапленням черепашок. Вхід в воду пологий, що дуже зручно, а море — дрібне. Це дозволяє воді швидко прогрітися. Курорт оповитий степом. З соснового бору поблизу Коблеве доноситься прохолода. А протягом всього дня, морський бриз розносить по узбережжю солоне повітря.

 

Тигульский лиман в Коблево на фото

Мал. Тилігульський лиман

 

Поряд із селищем знаходиться Тилігульський лиман. Це природний заповідник, де збереглися флора і фауна. Він входить в список водно-болотних угідь. Тут зупиняються перелітні птахи. Тварини, що живуть в цій місцевості занесені в червону книгу України. На берегах Тилігульського лиману розмістилися два ландшафтних парки.

Comments are closed.